Ekologia i zabawa

Dnia 6 września 2011 roku młodzież Zespołu Szkół Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim wzięła udział w seminarium z zakresu ochrony środowiska z cyklu Zielono mi.

W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Ligii Ochrony Przyrody, który przybliżyli młodzieży cele i zadania organizacji. Poruszał problemy recyklingu i ogólnie pojętej ekologii. Przeprowadzony został także konkurs z nagrodami dotyczący parków krajobrazowych Polski. Uczniowie mieli okazję obejrzeć filmy o tematyce ekologicznej.

Spotkanie odbyło się w hali widowiskowo-sportowej w Gdyni. W seminarium udział wzięło 30 uczniów z naszej szkoły.

Na zakończenie spotkania atrakcją wieczoru był występ zespołu Wilki.

Sponsorem wyjazdu był Żuławski Bank Spółdzielczy w Nowym Dworze Gdańskim, któremu Dyrekcja i Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania.