WYCIECZKA DO OŚRODKÓW EGZAMINACYJNYCH

21.05.2015 r. odbyła się wycieczka do ośrodków egzaminacyjnych w Malborku i Tczewie uczestniczyła w niej klasa III c ZSZ o specjalności: mechanik pojazdów samochodowych oraz klasa III s o specjalności: sprzedawca. Pogoda w tym dniu była wspaniała, świeciło słońce więc warunki były wręcz fantastyczne  do zrealizowania  planów związanych z celami wyprawy.

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili zakłady i szkołę gdzie będą zdawali egzaminy praktyczne potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Po ośrodkach oprowadzali ich  nauczyciele praktycznej nauki zawodu,  informując o wszelkich niuansach egzaminu zawodowego w tym ewentualnych stanowiskach przy których ten egzamin się odbędzie.

Kolejny cel naszej wyprawy  to most kratownicowy liczący sobie ponad 150 lat o wspaniałych rozwiązaniach sztuki budowlanej oraz techniczno-konstrukcyjnej, który od polowy XIX w. jest określany jako artyzm sztuki inżynierskiej.

Organizatorzy,
mgr Maria  Sobczyk i mgr inż. Andrzej Grabowski