WARSZTATY GEOCASCHINGOWE

Dnia 29 maja 2015r nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim przy wsparciu Stowarzyszenia Warszawska54.ORG zorganizowali Warsztaty Geocaschingowe dla uczniów z pobliskich gimnazjów. W warsztatach wzięło udział  8 pięcioosobowych zespołów z Gimnazjów w: Kmiecinie, Marzęcinie,  Nowym Dworze Gdańskim (Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum sportowe), Krynicy Morskiej, Sztutowa, Lisewa Malborskiego.

Celem projektu było wskazanie dostępu do atrakcyjnych form aktywności, poznanie historycznie atrakcyjnych miejsc w Nowym Dworze Gdańskim oraz rozwijanie zdolności matematycznych i językowych.

Na początek uczniowie wzięli udział w szkoleniu multimedialnym, poznali ideę geocaschingu, a następnie by móc uczestniczyć w projekcie zalogowali się na międzynarodowej platformie www.geocasching.com. Kolejnym etapem było ściągnięcie odpowiednich aplikacji, które przy pomocy sygnału GPS umożliwiły uczniom odnalezienie ukrytych w terenie „keszy”. Po ich odnalezieniu uczniowie otrzymywali do rozwiązania zadania z języka angielskiego i matematyki. Trzy grupy, które otrzymały największą ilość punktów za wykonane zadania zostały nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z gimnazjum w Kmiecinie, drugie miejsce z gimnazjum sportowego z Nowego Dworu Gdańskiego, a trzecie gimnazjum w Krynicy Morskiej. Wszystkie skrytki są dostępne na międzynarodowej platformie www.geocasching.com oraz na jej polskim odpowiedniku www.geocasching.pl, co dodatkowo wpływa na promocję regionu. Cała impreza miała charakter edukacyjno-integracyjny, a sponsorami nagród byli: Stowarzyszenie Warszawska 54. ORG, Rada Rodziców Zespołu szkół Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, sponsorzy indywidualni: Wioletta Przyborowska (dyrektor zespołu szkół Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim), Goniec Żuławski Karol Muller, Usługi Geodezyjne Mirosław Klepka, Kamila Syrowska oraz Anna Klepka.

Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w projekcie.

Organizatorzy,

mgr A. Klepka i mgr K. Syrowska