SPOTKANIE Z PRACODAWCAMI

Dnia 29 maja 2015 roku na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się kolejne w tym roku szkolnym spotkanie z pracodawcami, którzy już od kilku lat współpracują z naszą szkołą w zakresie realizacji praktycznej nauki zawodu. Oprócz pracodawców, na spotkaniu swoją obecnością zaszczyciły również: Pani Irena Gronalewska - Kierownik Biura Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Dworze Gdańskim oraz Pani Marta Hamerska i Magdalena Naróg z Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku.

Podczas spotkania zostały poruszone i omówione następujące kwestie:

• Zasady organizowania i przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.
  • Realizacja kursów zawodowych w Tczewie i Malborku.
  • Procedury organizowania i przeprowadzania egzaminu czeladniczego (analiza wyników próbnego egzaminu czeladniczego uczniów klasy III w).
  • Informacja dotycząca możliwości zorganizowania kursu pedagogicznego na terenie Zespołu Szkół nr 2 dla zainteresowanych pracodawców.

Spotkanie miało na celu uściśnienie współpracy między Zespołem Szkół nr 2 a pracodawcami, stanowiło doskonałą okazje do wymiany doświadczeń oraz podjęcia wspólnego dialogu. Wszystkim przybyłym pracodawcom, jak  i zaproszonym gościom raz jeszcze dziękujemy za przybycie.

Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu,
mgr Gabriela Figacz