SPOTKANIE INAUGURUJĄCE PRACĘ SIECI WSPÓŁRACY I SAMOKSZTAŁCENIA DORADCÓW ZAWODOWYCH POWIATU NOWODWORSKIEGO

Dnia 11 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyło się spotkanie inaugurujące pracę sieci współpracy i samokształcenia (zespołu samokształceniowego) doradców zawodowych powiatu nowodworskiego. Uroczystego przywitania gości i otwarcia spotkania dokonała Pani Wioletta Przyborowska- dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło  przedstawicieli reprezentujących zarówno instytucje oświatowe, jak i delegatów instytucji rynku pracy.

Tematyka spotkania obejmowała poniższe zagadnienia:

• Organizacja i funkcjonowanie zespołu samokształceniowego w ramach Pomorskiej Sieci Dyrektorów, wystąpienie Pani Krystyny Żelich-Tarczyńskiej - koordynator Pomorskiej Sieci Dyrektorów Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.
  • Doświadczenia i badania dotyczące doradztwa edukacyjno- zawodowego z perspektywy Centrum Edukacji Nauczycieli, wystąpienie Pani Beaty Stolz - specjalisty ds. szkolnictwa zawodowego Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.
  • Współpraca szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z instytucjami rynku pracy w zakresie doradztwa zawodowego, wystąpienie Pani Gabrieli Figacz - kierownika kształcenia praktycznego, doradcy zawodowego w Zespole Szkół nr 2.
  • Usługi i oferta Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku z Filią w Nowym Dworze Gdańskim, wystąpienie Pani Moniki Zając - nauczyciela-bibliotekarza Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Dworze Gdańskim.
  • Zasady organizowania i przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, wystąpienie Pani Wioletty Przyborowskiej - dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim.
  • Informacja na temat przebiegu i struktury egzaminu czeladniczego - wystąpienie Pani Ireny Gronalewskiej - kierownika biura Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Dworze Gdańskim.

Celem działania sieci współpracy i samokształcenia doradców zawodowych powiatu nowodworskiego będzie przede wszystkim dzielenie się pomysłami, spostrzeżeniami, analizą dobrych praktyk i tworzenie nowych rozwiązań na potrzeby szkół uczestniczących w sieci. Członkowie sieci będą mogli pozyskiwać metodyczne i merytoryczne wsparcie zewnętrznych ekspertów, których będziemy zapraszać na kolejne spotkania zespołu samokształceniowego doradców zawodowych.

Doradca zawodowy
mgr Gabriela Figacz