Agroturystyka

Dnia 28 września 2011 roku klasa 3 technikum obsługi turystycznej z Zespołu Szkół Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim zorganizowała wycieczkę regionalną na terenie Żuław...

Grupa zwiedzała zabytkowy XIV-wieczny kościół w Tuji, którego historię opowiedziała uczennica Karolina Milewska. Dodatkowo zapoznała ona uczestników wycieczki z legendą o Gburze Żuławskim.

Później uczniowie odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne w posiadłości pana Piotra Szlósarczyka. Właściciel przybliżył strukturę i organizację działania domu podcieniowego, którą zaaranżował jako „Wczasy pod gruszą”.

Klasa uczestniczyła w zajęciach warsztatowych dotyczących rozpoczęcia i prowadzenia działalności agroturystycznej.

Następnie uczniowie bawili się przy ognisku i aktywnie spędzali czas podczas wspólnych gier.

Opiekunowie:
Anna Klepka