OPOWIEDZ ICH HISTORIĘ. WIELOKULTUROWY GDAŃSK

15 i 30 września 2015 r.  odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu edukacyjnego „Opowiedz ich historię. Wielokulturowy Gdańsk”. W trakcie ich trwania uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi równieśnikami z Trójmiasta spotkali się z p. Anną Sobecką (autorką książki „Kalejdoskop - Spotkania z mniejszościami narodowymi”), p. Maciejem Kosycarzem (znanym fotografem i pasjonatem historii Gdańska) oraz wykładowcami Gdyńskiej Szkoły Filmowej p. Sławomirem Putyną i Jerzym Radosem. W trakcie zajęć młodzież miała okazję porozmawiać o różnorodności kulturowej naszego regionu oraz tajnikach pracy filmowca.

Celem projektu „Opowiedz ich historię…” jest stworzenie przez uczniów kilkunastu autorskich filmów dokumentalnych poświęconych mniejszościom narodowym i etnicznym zamieszkujących nasz region. Pomysłodawcą i realizatorem przedsięwzięcia dofinansowanego z środków Fundacji Batorego jest Gdańskie Liceum Autonomiczne. Młodzież z Zespołu Szkół nr 2 pracuje nad dokumentem poświęconym mniejszości rosyjskiej.

Szkolny koordynator,
mgr Ł. Kępski