MATURA 2016 W ZS2 ROZPOCZĘTA !

W tym roku szkolnym w Zespole Szkół nr 2 do matury przystąpiło 49 tegorocznych absolwentów oraz 27 z lat ubiegłych. W pierwszym dniu matur uczniowie rozwiązują arkusz z języka polskiego, a w kolejnych dniach przystąpią do egzaminów: z matematyki i języka angielskiego. W przyszłym tygodniu rozpoczną się egzaminy ustne z języka polskiego i języków obcych oraz innych zadeklarowanych przez zdających przedmiotów w zakresie podstawowym i rozszerzonym. 17 maja egzamin w formie pisemnej z historii zakończy w Zespole Szkół nr 2 sesję egzaminacyjną.

Należy podkreślić, iż uczniowie zdają w tym roku egzamin maturalny według podstawy programowej „nowa” matura i według standardów egzaminacyjnych „stara” matura.

Abiturientom życzymy powodzenia na egzaminach.