Lekcja muzealna

Dnia 28 lutego 2012 roku uczniowie z klasy III tż wraz z nauczycielem historii, panią Justyną Kwiatkowską, odwiedzili Żuławski Park Historyczny. Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii, której tematem było: Nowy Dwór Gdański sprzed lat. Jak zmienia się miasto?...

Uczestnicy na makiecie odnajdywali miejsca, które przed II wojną światową pełniły funkcje m. in. olejarni, kościoła protestanckiego, czy też gorzelni. Następnie na podstawie materiałów źródłowych poznawali historię powstania: herbu miasta oraz powiatu, hymnu, a także stroju żuławskiego.

Bardzo ciekawe zajęcia prowadziła pani Paulina Strzałkowska. Wszyscy uczniowie naszej szkoły powinni uczestniczyć w tak ciekawych warsztatach, które pozwalają poznać historię naszego regionu.

nauczyciel historii

mgr Justyna Kwiatkowska