Konkurs o Januszu Korczaku

Dnia 5 marca 2012 roku w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbył się konkurs wiedzy o życiu i działalności Janusza Korczaka, który zorganizowała pani Justyna Kwiatkowska - nauczyciel historii...

W konkursie wzięło udział 16 uczniów, których zadaniem było udzielenie odpowiedzi na 20 pytań. Zagadnienia zawarte były w zadaniach otwartych, gdzie uczniowie musieli wykazać się bardzo dużą wiedzą.

Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Zwyciężczynią konkursu została Karolina Milewska z klasy III tot. Po dogrywce, na drugiej lokacie uplasowała się Małgorzata Golder z I tot, zaś trzecie miejsce zajęła Małgorzata Loryś, także z I tot.

Pani Dyrektor Wioletta Przyborowska pogratulowała i wręczyła laureatkom atrakcyjne nagrody w postaci pendrive.