Sukces naszego ucznia

Ekipa pracowni robotyki Żuławskiego Ośrodka Kultury wróciła z zawodów RobotChallenge 2012 w Wiedniu z czterema robotami – medalistami! Na zawody drużyna zawiozła 6 robotów w 6 różnych kategoriach. Roboty pracowni robotyki Żuławskiego Ośrodka Kultury zdobyły 2 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy!

W zawodach wzięli udział: Tomasz Wojnowski (prowadzący pracownię robotyki), Ewelina Parol, Radosław Osiak, Wojciech Baranowski, Franciszek Osiak, Łukasz Jachimczyk, Dawid Kocięcki i Krzysztof Wolk – uczeń II klasy technikum mechanicznego Zespołu Szkół nr 2.

W tym roku do Wiednia na zawody robotów zjechało ponad 450 uczestników z 253 robotami z 24 krajów, w tym drużyna z Nowego Dworu Gdańskiego. RobotChallenge 2012 odbywa się po raz dziewiąty, za to pierwszy raz zawody wykroczyły poza granice Europy. W tym roku do Wiednia przyjechali konstruktorzy robotów z Ameryki Południowej, Hongkongu i Omanu. Grupa z ŻOK-u znalazła się wśród przedstawicieli środowisk uniwersyteckich i odniosła pierwsze sukcesy, a pracuje raptem pół roku!

A oto nasi medaliści:
ROBO-HOBBY.PL Drone - złoty medal w kategorii autonomicznych robotów latających
Numero Uno - srebrny i Numero Due - brązowy medal w kategorii Humanoid Sumo
Secespol FastFoot - złoty medal w sprincie humanoidów.

Polska po raz kolejny zwyciężyła w generalnej klasyfikacji zawodów i zdobyła łącznie 13 medali. Wszystkie wyniki znajdziecie na stronie
http://www.robotchallenge.org, a na forum www.forbot.pl możecie przeczytać relacje innych polskich uczestników zawodów.