ŚWIĘTO WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI – 30 ROCZNICA PIERWSZYCH CZĘŚCIOWO WOLNYCH WYBORÓW

Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim włączył się w obchody 30 rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w powojennej Polsce.

Dnia 04.06.2019 we wtorek o godzinie 12.00 odbyło się wspólne odśpiewanie hymnu Polski przez społeczność szkolną . Dnia 05.06.2019 delegacja młodzieży  uczestniczyła  w spotkaniu w „ Kawiarence Wolności „ zorganizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej z panią Henryką Krystyną Krzywonos-Strycharską.  Została także  zorganizowana akcja informacyjna dotycząca  w/w wyborów poprzez wykonanie gazetek  na korytarzach szkolnych i w bibliotece. Podczas zajęć historii i wos-u nauczyciele przedstawili  uczniom tematykę związaną z pierwszymi wyborami w roku 1989.