WARSZTATY DLA UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 POD HASŁEM: „AKTYWNE PLANOWANIE WŁASNEGO ROZWOJU ZAWODOWEGO”

Dnia 04. 06. 2019r. w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się warsztaty na temat kompetencji personalno-społecznych przydatnych w poszukiwaniu i utrzymaniu pracy a także przygotowaniu i zawieraniu umów z pracodawcami  w kontekście wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej, czy zawodowej.

Spotkanie przeprowadzili przedstawiciele Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Gdańska oraz Młodzieżowego Centrum Kariery z Nowego Dworu Gdańskiego w osobach: Pani Agnieszka Lutowska, Pani Monika Szwejk oraz Pani Magdalena Kubacka. Uczestnikami zajęć byli uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia i Technikum z  klasy: 3W, 1W2, 3TOŻ i 1TŻ.

Podczas warsztatów młodzież dowiedziała się w jaki sposób  rozwijać własną  kreatywność, określać predyspozycje zawodowe, tworzyć dokumenty aplikacyjne oraz przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z przyszłym pracodawcą. Uczestnicy zajęć mogli skonfrontować swoją wizję zainteresowań i zdolności, które są istotnym elementem w procesie wyboru dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej.

Na zakończanie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali materiały promocyjno-informacyjne dotyczące działalności, oferowanych form wsparcia oraz danych teleadresowych nowodworskiego Młodzieżowego Centrum Kariery.

mgr Gabriela Figacz
doradca zawodowy