TECHNIK INFORMATYK - A MOŻE TEN ZAWÓD?

Kolejnym z prezentowanych zawodów, który zamieszczamy w ramach naszego cyklu, prezentującego ofertę kształcenia Zespołu Szkół w Nowym Dworze Gdańskim jest: TECHNIK INFORMATYK.

OPIS ZAWODU:
Technik informatyk obsługuje, naprawia i konserwuje komputery typu PC oraz komputery i urządzenia mobilne, posługując się gotowym oprogramowaniem użytkowym i narzędziowym. Do jego zadań należy montowanie oraz eksploatacja systemów oraz lokalnych sieci komputerowych i urządzeń peryferyjnych. Zajmuje się również programowaniem aplikacji internetowych, w tym projektowaniem, tworzeniem i administracją stronami WWW i systemami zarządzania treścią. Zawód ten zyskał duże znaczenie wraz z upowszechnieniem się komputerów oraz rozwojem Internetu. Informatyka to jedna z najszybciej rozwijających się branż, w ramach  której powstało wiele specjalizacji, takich jak programista, administrator  sieci komputerowych, projektant stron internetowych. Kształceniem w zawodzie technik informatyk nasza szkoła zajmuje się już od ponad 15 lat. Posiadamy cztery pracownie komputerowe. Absolwent technikum będzie pracownikiem firm komputerowych, usługowych, produkcyjnych oraz jednostek administracji terytorialnej i innych instytucji. Wiedza i umiejętności zdobyte w czasie nauki w technikum informatycznym to przepustka do świata trzeciego tysiąclecia. W ramach zajęć w technikum informatycznym uczniowie uczą się programowania, budowy komputerów,  zasad działania systemów komputerowych, poznają multimedia i grafikę komputerową. Program nauczania odpowiada dynamicznemu rozwojowi informatyki.

OBOWIĄZKI:
- gromadzenie i przetwarzanie danych,
- tworzenie programów i aplikacji użytkowych,
- zarządzanie danymi i administracja systemami baz danych,
- projektowanie, tworzenie i zarządzanie stronami www,
- tworzenie zestawów sprzętu  specjalistycznego,
- cyfrowe przetwarzanie obrazu i dźwięku,
- serwis i naprawa sprzętu komputerowego.

KOMPETENCJE:
- posiadanie wiedzy informatycznej,
- zdolności do nauk ścisłych,
- zdolności analityczne,
- dokładność w działaniu,
- sprawność manualna i techniczna,
- kreatywność,
- zdolność przewidywania skutków działań,
- dobra koncentracja uwagi,
- współpraca i organizacja.

WYKSZTAŁCENIE:
- Technika Informatyczne
- Studia Techniczne
- Kursy i certyfikaty specjalistyczne

MIEJSCA PRACY:
Firmy komputerowe
Punkty serwisowe sprzętu komputerowego
Ośrodki obliczeniowe, instytucje tworzenia i eksploatacji oprogramowania
Studio graficzne i dźwiękowe
Firmy administrujące sieci komputerowe
Dział obsługi informatycznej dowolnego przedsiębiorstwa

Być może jest to zawód dla Ciebie jeśli:

interesujesz się elektroniką i techniką komputerową,
masz umysł twórczy i analityczny,
jesteś dokładny i systematyczny,
jesteś podatny na innowacje i rozwój.

Następnym  prezentowanym zawodem w dniu 04 maja  będzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

CZEKAMY NA WAS !!!

w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Warszawska 54

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji, przedstawiającej nasze pracownie i wyposażenie.