KONFERENCJA WÓJCIK FABRYKI MEBLI – PLANOWANIE ŚCIEŻKI KARIERY ZAWODOWEJ UCZNIA A POTRZEBY RYNKU PRACY

Dnia 21.02.2017 roku Dyrektor Zespołu Szkół nr 2  Wioletta Przyborowska i Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu Gabriela Figacz uczestniczyły w konferencji pn. „Planowanie ścieżki kariery zawodowej ucznia, a potrzeby rynku pracy”, która odbyła się w Ratuszu Staromiejskim miasta Elbląg.

Spotkanie zorganizowane zostało pod patronatem firmy Wójcik Fabryki Mebli a swoją obecnością zaszczycili: Witold Wróblewski- prezydent miasta Elbląg, przedstawiciele Wydziału Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie a także uczniowie i nauczyciele z okolicznych szkół, zainteresowani kształceniem zawodowym i technicznym.

Grupa Meble Wójcik to obecnie największy pracodawca w Elblągu, który zatrudnia prawie 1500 osób z terenu miasta i jego okolic.

Podczas konferencji w sposób szczególny podkreślano współpracę w złotym trójkącie – biznes, samorząd, szkolnictwo wyższe, co w efekcie zaowocuje zatrudnianiem wykwalifikowanych pracowników. Przemysł drzewno-meblarski należy do branż strategicznych, mający w Polsce wieloletnie tradycje, rozwija się jednocześnie bardzo dynamiczne na przestrzeni ostatnich lat.

Warto podkreślić, iż Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim od kilkunastu już lat współpracuje z firmą Wójcik Fabryki Mebli, w której nasi uczniowie już niejednokrotnie realizowali praktyczną naukę zawodu, co stwarzało doskonałą szansę na podjęcie zatrudnienia po ukończeniu szkoły.

mgr Gabriela Figacz