WYJAZD UCZNIÓW ZS2 DO HEWELIANUM

W dniu 18-X-2017 r. uczniowie klasy 3 tim oraz wybrani uczniowie z klas: 2 tim i 3 tż uczestniczyli w wyjeździe do Centrum Nauki Hewelianum w Gdańsku w ramach realizowanego przez szkołę projektu "Żuławska Akademia EduTIKacji".

Centrum Hewelianum to nowoczesne centrum nauki mieszczące się w zabytkowych obiektach architektury militarnej. Centrum to zajmuje się popularyzacją nauki, organizując interaktywne i multimedialne wystawy w nowoczesny sposób pokazujące inne oblicza nauki.

Nasi uczniowie, w ramach tematu "Technologie współczesności i przyszłości", zwiedzili interaktywną galerię ruchu oraz uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, podczas których analizowali pracę konkretnych robotów i badali ich możliwości. Próbowali odpowiedzieć na pytania: jak działają roboty?, czy zawsze nas rozumieją i z czego się składają?, w jaki sposób mogą nam pomagać?

Organizatorzy i opiekunowie,
J. Hukałowicz, M. Popik, S. Wyrzykowski