WARSZTATY KLAS TURYSTYCZNYCH

28 września klasy o profilu turystycznym, w ramach projektu unijnego, wzięły udział w spotkaniu połączonym z warsztatami podróżniczymi.

Warsztaty dotyczyły organizacji dalekich wypraw oraz tematu związanego z tanim podróżowaniem. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jak zaplanować podróż, gdzie szukać informacji dotyczących atrakcji turystycznych, zakwaterowania, transportu (szczególnie tego niskobudżetowego), jak przygotować się do podróży (szczepienia, wizy, ubezpieczenie), a także co zabrać z sobą, a co zakupić na miejscu.

Warsztaty przeprowadził Marcin Stencel – podróżnik, który odwiedził ponad 50 krajów, wiele z nich z żoną Kariną, a ostatnio również z dziećmi – z synem Antonim, który w wieku 7 miesięcy zdążył poznać piękno i gościnność Kaukazu Południowego (Gruzja i Armenia), a rok później podróżował po Azji Centralnej (Kazachstan i Kirgistan) oraz z córką Nadzieją, która w wieku 10 miesięcy odwiedziła Iran. Pan Marcin odbył również kilka samotnych podróży m.in. do Nepalu, Birmy, Laosu i Gruzji. Z wykształcenia anglista i rusycysta, na co dzień prowadzi własną szkołę językową (www.explora.edu.pl) oraz organizuje Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze „Wyjdź w Świat” (www.warsztatypodroznicze.pl), prowadzi prezentacje i warsztaty podróżnicze oraz jest współautorem bloga www.backpackersfamily.com.

mgr M. Haftkowska